Luka Koper završila je prvu fazu produbljivanja morskoga dna uz terminal za kontejnerske terete, pa će od sada na taj terminal moći pristati brodovi s 1800 standardnih kontejnera više nego do sada i s gazom do 12,5 metara, što je 1,1 metar više nego prije. Idući cilj uprave Luke Koper je produbljivanje dna na 14 metara, čime će na kontejnerski terminal moći pristajati brodovi s gazom do 13,5 metara. Na povećanju dubine inzistirala je treća najveća brodarska kompanija za prijevoz kontejnera, "CMA CGM" iz Marseillesa, bez koje bi se kontejnerski promet u Kopru smanjio za četvrtinu, upozoravajući da znatan dio kontejnerskih brodova prije ulaska u Koper mora iskrcavati prevelik teret u Trstu, kako bi smanjili gaz i omogućili pristajanje u slovenskoj luci.
Luka Koper završila je prvu fazu produbljivanja morskoga dna uz terminal za kontejnerske terete, pa će od sada na taj terminal moći pristati brodovi s 1800 standardnih kontejnera više nego do sada i s gazom do 12,5 metara, što je 1,1 metar više nego prije, pišu u utorak koparske "Primorske novice".
Idući cilj uprave Luke Koper je produbljivanje dna na 14 metara, čime će na kontejnerski terminal moći pristajati brodovi s gazom do 13,5 metara.
Na povećanju dubine inzistirala je treća najveća brodarska kompanija za prijevoz kontejnera, "CMA CGM" iz Marseillesa, bez koje bi se kontejnerski promet u Kopru smanjio za četvrtinu, upozoravajući da znatan dio kontejnerskih brodova prije ulaska u Koper mora iskrcavati prevelik teret u Trstu, kako bi smanjili gaz i omogućili pristajanje u slovenskoj luci.